קאסר דיוי


IMG_6896.jpg

ערב פסח, טיפסנו עם הרכב על מרגלות ההימליה. הגענו לקראת חשיכה, ברוח קרה ומצאנו לנו חדר ענק.

לאחר ההתמקמות יצאתי למרפסת, לתפוס קצת אוירה.

קר ולא ברור לי איך הגעתי למקום כזה, עם מכנסיים קצרות וסנדלים..

צריך להתארגן על ביגוד חם. הרבה ומהר.. התכנון לקפוץ לאלמורה להצטייד,

אבל נאלץ לחכות ליום שני כי סגור בראשון.

בערב נפגשנו עם צעירי-טיול והוזמנו להצטרף לסדר פסח מאולתר שהיו בו אפילו מצות שמורות (וטפלות..). ההגדות עברו לידי הקוראים והייתה אוירה טובה וחגיגית.

בלילה התחיל גשם ובבוקר הסתבר שאנחנו בתוך ענן, קר מאוד וצריך לסייר בכפר(עליות\ירידות מטורפות וחלקות מגשם)- כדי לחפש בית או כדי לשפר את התנאים שאנחנו בהם כרגע.

חוסר שגרת האימונים נותן אותותיו ואני מתנשף ולא רק בגלל הגובה.

טרסות מכל הגדלים, הגבהים וצבעי הירוק, מדרגות מאולתרות או משעולים ומגיעים לעוד בית,

שאינו עומד בסטנדרטים, אבל עם אנשים נחמדים. ממשיכים הלאה וכשמתעייפים שמחים לחזור לאותו החדר.

IMG_6937.jpg

בלילה שוב חזר הקור והגשם, החשמל הגיע לסרוגין וגם התברר שאין מים. לדברי המארחים, עקב בעיות בצינור ברחוב ובטח עד מחר יתוקנו..

אני מניח שגם מחר לא יהיו מים.

בבוקר, אכן לא היו מים וקבלנו "באקט" של מים שחוממו בפח ע'ג עצים. מזל שהפסיק הגשם..

השמש הפציעה ואפשרה לראות לראשונה, את רכס ההימליה, האוורסט, את העננים שמרחפים סביב הפסגות ואת כל הנוף הפראי שמסביבנו. הכל ירוק ומלא חיים. המוני קופים מסביבנו, מסתכלים עלינו, נראה שבפחות עניין מאשר אנחנו בהם. הקופיפים הצעירים יותר, גילו עניין זהיר.

IMG_7040.jpg

יש עוד יום לחכות כדי לנסוע לאלמורה. משך הערב החל גשם שהפך לברד גדול ובכמויות שהצטברו והפכו את הכל לבן. כנראה שגם הכבישים יהיו בעייתיים לנסיעה ואני מקווה שנוכל באמת בשני להצטייד. גם הלילה לא היה חשמל וקיבלנו צ'אי ונר מבעל האכסניה, בתוספת התנצלות על מזג האוויר.

IMG_6986.jpg
IMG_6973.jpg

סוף סוף, הכבישים התפנו, השמש יצאה, שיירות קופים סורקים את היער שמתחתינו, יש חשמל, יש מים חמים ויש אופטימיות באויר. שוברים כמה נטיפי ברד מהגג ונוסעים לאלמורה להצטייד!

הרחובות עמוסים בתנועה, השוק מפוזר על פני כמה רחובות, עמוס חנויות, רוכלים, סבלים עם חבל המחזיק שק על הגב וקשור מעל המצח, בעלי מלאכה (סנדלר, צורף, תופר..) וכמובן המוני אנשים. הצלחנו להתבלבל וכמעט לפספס את הג'יפ חזרה, אבל יש לנו ביגוד חם. שלב א' הושג בהצלחה, גם אם בעיכוב מה.

IMG_7083.jpg

IMG_7050.jpg

#kasardevi #קאסרדוי #קסארדיוי #דרורגורדון #איריסגורדון #יחדבעולם #משפחתגורדון #מסעמשפחתי #הודועםילדים